Tvůrčí tým

Miloš Kopsa a Martin Ašenbrennner

Martin Ašenbrenner

Bonsajista a keramik. Přes dvacet let se zabývá pěstováním bonsají a deset let profesionálně upravuje stromy v zahradách soukromých vlastníků v České republice. V roce 2004 – 2005 pracoval v Japonsku ve městě Okazaki v zahradě Daijuen, kde se pod vedením mistra Tohru Suzukiho učil umění bonsai a niwaki. Vyrábí keramické bonsajové misky vypalované dřevem ve vlastní japonské peci. Na fotografii vpravo.

Miloš Kopsa

Jak sám říká, první bonsai uviděl na obrázku před více než třiceti lety. Následovaly výstavy v osmdesátých letech v Praze, v devadesátých potom návštěvy zahraničních výstav a absolvování workshopů s evropským a japonským bonsajovým mistrem, studium pěstebních a tvarovacích technik. Od roku 2015 pečuje o bonsaje a zahradní stromy niwaki profesionálně. Působí v Čechách i na Moravě, na jaře 2018 navštívil Japonsko…

Servisní tým

Eva a Honza Lengálovi

Eva a Honza Lengálovi

Bonsajím se věnují asi 20 let. Jako ústřední osoby tzv. Semilské skupiny pořádají pravidelné semináře, výstavy a společné dílny. S tvarováním a péčí o zahradní stromy začali před 10 lety, kdy také vytvořili první realizaci asijské zahrady. Ke svým úspěchům řadí účast na dvou Evropských bonsajových kongresech a oceněný strom na 8. celostátní výstavě bonsají ČBA v Olomouci v roce 2005. Pro firmu Niwaki s.r.o. pracují od roku 2017.

Karel a Táňa Šerákovi

Táňa a Karel Šerákovi

Zkušení servisní pracovníci, kteří se mohou kromě aktivit na naší domácí scéně pochlubit i pravidelnými pracovními stážemi v jednom z největších bonsai centrech Evropy ve švýcarském Schinznachu. Tam získali, a stále získávají, spoustu dovedností a zkušeností při práci se stromy niwaki, které pak přenášejí k nám na Olešnou…

Slávek Kment

Slávek Kment

Profesionální zahradník, uznávaný pěstitel bonsají a tvůrce mnoha zajímavých tvarovaných stromů v českých zahradách. Práce s nimi ho provází po celý profesní život, navíc se můžeme opřít o jeho znalosti z botaniky, ochrany rostlin a výživy, stejně tak jako pomůže při určování nám často neznámých kultivarů dřevin.

Kamil Kraus

Kamil Kraus

Absolvent České zemědělské univerzity v Praze, specialista na výživu, kondiciaci a ochranu rostlin. Co myslíte, že má u nás na starosti?

Dušan Douda

Dušan Douda

Bez lidí, kteří se starají o technické zázemí a pravidelnou zálivku všech rostlin, by tento projekt úspěšný nebyl. Spolehlivost a láska k rostlinám je tady na prvním místě a obě tyto vlastnosti Dušan má!

Organizace a řízení

Jan Stropnický

Jan Stropnický

Bonsajím, tvarovaným stromům, zahradám a všemu kolem nich se věnuje dnes hlavně jako vydavatel magazínu Bonsaje, zahrady, jezírka. Majiteli firmy je pověřen vedením projektu a organizováním všeho, co s ním souvisí. A věřte, není toho málo…